logo-powiat

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

"Czym skorupka za młodu..." konferencja

Ośrodek Doradztwa Metodyczno Programowego, Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żmigrodzie
zapraszają na konferencję szkoleniową pt.:

"Czym skorupka za młodu..., daj dziecku szansę poznawania świata"


która odbędzie się 11 marca 2013 roku, w godzinach 14-17
w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, ul. Leśna 1.

W programie:

 1. Wprowadzenie dziecka w świat literatury - dr Grażyna Lewandowicz-Nosal - Biblioteka Narodowa, Instytut Książki i Czytelnictwa
 2. Cała Polska czyta dzieciom - czytajcie szkoły, czytajcie przedszkola - mgr Maria Idzikowska
 3. Skala Ryzyka Dysleksji jako metoda rozpoznawania trudności dziecka sześcioletniego - mgr Regina Stępień - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żmigrodzie

  Konferencja adresowana jest do nauczycieli dzieci najmłodszych (od 0 do 9 lat) oraz ich rodziców, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych tematem kultury czytelniczej najmłodszych. Dotyczyła będzie roli literatury w przeżywaniu i poznawaniu świata, w rozwoju dziecka.


  Zgłoszeń można dokonywać osobiście (Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy, ul. Wrocławska 10), telefonicznie (71 312 06 60), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie (w zakładce ODMP) do 6 marca 2013.
  Koszt uczestnictwa: 25 zł (w cenę wchodzą materiały informacyjne, przerwa kawowa oraz zaświadczenie o uczestnictwie).

  Plakat konferencji
 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • Matematyka w działaniu.

  Awans zawodowy nauczyciela - zmiana terminu szkolenia

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy informuje, że szkolenie pn. Matematyka w działaniu. Zabawy, gry i ćwiczenia dydaktyczne odbędzie się dn. 25 kwietnia br. w godz. 15.00 - 18.00. Aktualnie nie są prowadzone zapisy na to szkolenie.

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy informuje, że szkolenie pn. Awans zawodowy nauczyciela odbędzie się w dn. 26 kwietnia br. w godz. 14.30 - 17.00. Aktualnie nie są prowadzone zapisy na to szkolenie.

   

   

   
 • Przestrzeń literacka jako teren zabaw w Edukacji przez Ruch - Origami Baje

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na warsztaty pn. "Przestrzeń literacka jako teren zabaw w Edukacji przez Ruch - Origami Baje", które odbędą się 12 kwietnia br. w godz. 15.00 – 18.00. Warsztaty poprowadzi mgr Anna Łuźniak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny WCDN, trener grup dziecięcych. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wydrukowanie, wypełnienie, podpisanie, zeskanowanie i wysłanie formularza w formacie PDF na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat