"Czym skorupka za młodu..." konferencja

Ośrodek Doradztwa Metodyczno Programowego, Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żmigrodzie
zapraszają na konferencję szkoleniową pt.:

"Czym skorupka za młodu..., daj dziecku szansę poznawania świata"

która odbędzie się 11 marca 2013 roku, w godzinach 14-17
w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, ul. Leśna 1.

W programie:

1. Wprowadzenie dziecka w świat literatury - dr Grażyna Lewandowicz-Nosal - Biblioteka Narodowa, Instytut Książki i Czytelnictwa
  2. Cała Polska czyta dzieciom - czytajcie szkoły, czytajcie przedszkola - mgr Maria Idzikowska
  3. Skala Ryzyka Dysleksji jako metoda rozpoznawania trudności dziecka sześcioletniego - mgr Regina Stępień - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żmigrodzie

Konferencja adresowana jest do nauczycieli dzieci najmłodszych (od 0 do 9 lat) oraz ich rodziców, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych tematem kultury czytelniczej najmłodszych. Dotyczyła będzie roli literatury w przeżywaniu i poznawaniu świata, w rozwoju dziecka.

Zgłoszeń można dokonywać osobiście (Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy, ul. Wrocławska 10), telefonicznie (71 312 06 60), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie (w zakładce ODMP) do 6 marca 2013.
    Koszt uczestnictwa: 25 zł (w cenę wchodzą materiały informacyjne, przerwa kawowa oraz zaświadczenie o uczestnictwie).

Plakat konferencji

• Statut szkoły w świetle zmian w prawie oświatowym

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza kadrę kierowniczą szkół i placówek oświatowych na szkolenie pn. "Statut szkoły w świetle zmian w prawie oświatowym", które odbędzie się 15 września br. w godz. 12.00 - 14.00. Szkolenie poprowadzi mgr Lidia Satkowska, radca prawny, konsultant metodyczny WCDN. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

• Nowy program wychowawczo-profilaktyczny szkoły

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza na szkolenie pn. "Nowy program wychowawczo-profilaktyczny szkoły", które odbędzie się 27 września br. w godz. 14.00 – 17.00. Szkolenie poprowadzi mgr  Teresa Szpak – konsultant metodyczny WCDN, nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie organizacji i zarządzania oświatą oraz prawa oświatowego w praktyce.  Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.