logo-powiat

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

MALI PROJEKTANCI: rozstrzygnięcie

Na sali przy ulicy Leśnej zebrała się liczna grupa dzieci, zarówno uczestników jak i ich rówieśników, którzy nie zakwalifikowali się do drugiego etapu oraz nauczycieli i opiekunów.

Wszyscy zebrani zostali powitani przez Starostę Powiatu Trzebnickiego Roberta Adacha, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Trzebnicy Wojciecha Wróbla oraz Cecylię Śmieszkowską Dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy.

Po krótkim powitaniu, podczas którego Starosta sprawdzał wiedzę dzieci na temat Powiatu Trzebnickiego, przystąpiono do ogłoszenia wyników konkursu.

Na wstępie Cecylia Śmieszkowska zaprezentowała zebranym placówki, które wzięły udział w konkursie:

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
 2. Przedszkole Publiczne w Strzeszowie
 3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szewcach
 4. Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej
 5. Zespół Szkół w Zawoni
 6. Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim
 7. Zespół Szkół w Krynicznie
 8. Szkoła Podstawowa w Pęgowie
 9. Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie
 10. Przedszkole nr 2 w Trzebnicy

Wspaniałą niespodziankę dla zebranych przygotowały dzieci z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy. Pod przewodnictwem swojej opiekunki Marzeny Aniołek przygotowały i zaśpiewały piosenkę. Za wykonanie utworu oraz wzbogacenie naszej gali dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej wszystkim dzieciom, które przeszły do etapu II konkursu zostały wręczone podziękowania oraz drobne upominki. W następnej części nagrodami książkowymi uhonorowani zostali autorzy prac wyróżnionych przez komisję. Byli to:

Wychowankowie przedszkoli:

 1. Mateusz Cader - Przedszkole Publiczne w Strzeszowie (opiekun: Katarzyna Wojniak)
 2. Oliwia Gągała - Przedszkole nr 2 w Trzebnicy (opiekun: Małgorzata Piekarska)
 3. Klaudia Wierzbicka - Zespół Szkół w Krynicznie (opiekun: Anna Nadolska)

 

Uczniowie Szkół Podstawowych:

 1. Wiktoria Kwocz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szewcach (opiekun: Izabela Kosarzycka)
 2. Oskar Witas - Zespół Szkół w Zawoni (opiekun: Urszula Szalińska)
 3. Zosia Zielińska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Szewcach (opiekun: Izabela Kosarzycka)

 

Dodatkowe wyróżnienie dyrektora PODM-P w Trzebnicy Cecylii Śmieszkowskiej za swoją pracę otrzymała Martyna Nawrocik z Zespołu Szkół w Krynicznie (opiekun: Anna Nadolska).

Nagrodą główną był dyplom, upominek, książka oraz wydruk zwycięskich prac na zakładce PODM-P Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy w ilości 1000 egzemplarzy. Laureaci nagrody głównej i ich opiekunowie otrzymali do własnej dyspozycji po 30 egzemplarzy zakładek.

W kategorii Wychowankowie Przedszkoli zwyciężyła praca Julii Mszycy z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy (opiekun: Małgorzata Piekarska).

 

W kategorii Uczniowie Szkół Podstawowych nagrodę główną przyznano Poli Ślęzakiewicz ze Szkoły Podstawowej w  Wiszni Małej (opiekun: Monika Witczak).

Wszystkie dzieci podziękowania, wyróżnienia oraz nagrody główne otrzymywały z rąk Starosty Powiatu Trzebnickiego Roberta Adacha, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Wojciecha Wróbla oraz Dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowego Cecylii Śmieszkowskiej.

Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy do końca roku.

Więcej zdjęć z gali - w tym z wręczania nagród i podziękowań dzieciom - można otrzymać w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy (prosimy mieć ze sobą pendrive bądź inny nośnik danych).

Nieobecnych podczas gali uczestników bądź ich opiekunów zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy po odbiór nagród.

Opiekunowie uczniów, w podziękowaniu za trud i pomoc włożoną w przygotowanie dzieci do Konkursu, otrzymali karty biblioteczne Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy z opłaconym rocznym abonamentem. Osobom, które już posiadały u nas konto zostało one przedłużone o rok. 

 

W załączniku skan protokołu z posiedzenia komisji Powiatowego Konkursu Plastycznego na Projekt Zakładki do Książki "MALI PROJEKTANCI" z dnia 5 czerwca 2013 r.

Protokół str 1

Protokół str 2

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację Konkursu składamy serdeczne podziękowania.

Wydrukowane zakładki można otrzymać w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy. Zapraszamy!

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

   

  Plakat w pliku .pdf dostępny TUTAJ.

   

  Webp.net resizeimage

   

   
 • Usługa Office 365 i platforma Microsoft Educator Community - webinarium

   

  Szukasz inspiracji do prowadzonych przez siebie zajęć i chcesz poznać miejsce, gdzie znajdziesz mnóstwo materiałów zarówno w języku polskim jak i angielskim? Chcesz być na czasie i poznać najnowsze, bezpłatne w zastosowaniach edukacyjnych narzędzia z usługi Office 365? Słyszałeś o nich, ale nie wiesz jak działają i dlaczego warto wykorzystać je w pracy osobistej i z uczniami? Może chcesz się dowiedzieć, jak uruchomić usługę w swojej szkole/placówce? To webinarium jest dla Ciebie!

  Serwis EBP SBP wspólnie z firmą Microsoft zamierza prowadzić darmowy projekt szkoleniowy realizowany on-line.

  Aby wypełnić ankietę proszę kliknąć TUTAJ

  Szczegółowe informacje zawiera TEN PLIK

   

   

   

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat