MALI PROJEKTANCI: rozstrzygnięcie

Na sali przy ulicy Leśnej zebrała się liczna grupa dzieci, zarówno uczestników jak i ich rówieśników, którzy nie zakwalifikowali się do drugiego etapu oraz nauczycieli i opiekunów.

Wszyscy zebrani zostali powitani przez Starostę Powiatu Trzebnickiego Roberta Adacha, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Trzebnicy Wojciecha Wróbla oraz Cecylię Śmieszkowską Dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy.

Po krótkim powitaniu, podczas którego Starosta sprawdzał wiedzę dzieci na temat Powiatu Trzebnickiego, przystąpiono do ogłoszenia wyników konkursu.

Na wstępie Cecylia Śmieszkowska zaprezentowała zebranym placówki, które wzięły udział w konkursie:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
  2. Przedszkole Publiczne w Strzeszowie
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szewcach
  4. Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej
  5. Zespół Szkół w Zawoni
  6. Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim
  7. Zespół Szkół w Krynicznie
  8. Szkoła Podstawowa w Pęgowie
  9. Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie
  10. Przedszkole nr 2 w Trzebnicy

Wspaniałą niespodziankę dla zebranych przygotowały dzieci z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy. Pod przewodnictwem swojej opiekunki Marzeny Aniołek przygotowały i zaśpiewały piosenkę. Za wykonanie utworu oraz wzbogacenie naszej gali dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej wszystkim dzieciom, które przeszły do etapu II konkursu zostały wręczone podziękowania oraz drobne upominki. W następnej części nagrodami książkowymi uhonorowani zostali autorzy prac wyróżnionych przez komisję. Byli to:

Wychowankowie przedszkoli:

1. Mateusz Cader - Przedszkole Publiczne w Strzeszowie (opiekun: Katarzyna Wojniak)
  2. Oliwia Gągała - Przedszkole nr 2 w Trzebnicy (opiekun: Małgorzata Piekarska)
  3. Klaudia Wierzbicka - Zespół Szkół w Krynicznie (opiekun: Anna Nadolska)

Uczniowie Szkół Podstawowych:

1. Wiktoria Kwocz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szewcach (opiekun: Izabela Kosarzycka)
  2. Oskar Witas - Zespół Szkół w Zawoni (opiekun: Urszula Szalińska)
  3. Zosia Zielińska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Szewcach (opiekun: Izabela Kosarzycka)

Dodatkowe wyróżnienie dyrektora PODM-P w Trzebnicy Cecylii Śmieszkowskiej za swoją pracę otrzymała Martyna Nawrocik z Zespołu Szkół w Krynicznie (opiekun: Anna Nadolska).

Nagrodą główną był dyplom, upominek, książka oraz wydruk zwycięskich prac na zakładce PODM-P Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy w ilości 1000 egzemplarzy. Laureaci nagrody głównej i ich opiekunowie otrzymali do własnej dyspozycji po 30 egzemplarzy zakładek.

W kategorii Wychowankowie Przedszkoli zwyciężyła praca Julii Mszycy z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy (opiekun: Małgorzata Piekarska).

W kategorii Uczniowie Szkół Podstawowych nagrodę główną przyznano Poli Ślęzakiewicz ze Szkoły Podstawowej w  Wiszni Małej (opiekun: Monika Witczak).

Wszystkie dzieci podziękowania, wyróżnienia oraz nagrody główne otrzymywały z rąk Starosty Powiatu Trzebnickiego Roberta Adacha, Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Wojciecha Wróbla oraz Dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowego Cecylii Śmieszkowskiej.

Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy do końca roku.

Więcej zdjęć z gali - w tym z wręczania nagród i podziękowań dzieciom - można otrzymać w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy (prosimy mieć ze sobą pendrive bądź inny nośnik danych).

Nieobecnych podczas gali uczestników bądź ich opiekunów zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy po odbiór nagród.

Opiekunowie uczniów, w podziękowaniu za trud i pomoc włożoną w przygotowanie dzieci do Konkursu, otrzymali karty biblioteczne Biblioteki Pedagogicznej w Trzebnicy z opłaconym rocznym abonamentem. Osobom, które już posiadały u nas konto zostało one przedłużone o rok.

W załączniku skan protokołu z posiedzenia komisji Powiatowego Konkursu Plastycznego na Projekt Zakładki do Książki "MALI PROJEKTANCI" z dnia 5 czerwca 2013 r.

Protokół str 1

Protokół str 2

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację Konkursu składamy serdeczne podziękowania.

Wydrukowane zakładki można otrzymać w Bibliotece Pedagogicznej w Trzebnicy. Zapraszamy!

• Nadzór pedagogiczny dyrektora szkoły w kontekście zmian

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli na szkolenie pn. "Nadzór pedagogiczny dyrektora szkoły w kontekście zmian", które odbędzie się 23 listopada br. w godz. 13.00 - 15.30. Szkolenie poprowadzi mgr Teresa Przybylska, wieloletni praktyk w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

• Warsztaty z kodowania dla początkujących

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza na szkolenie pn. "Warsztaty z kodowania dla początkujących", które odbędzie się 8 listopada br. w godz. 15.00 – 17.30. Szkolenie poprowadzi mgr Ewa Nowak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.