Od logosu do etosu

Autor zdjęcia: Małgorzata Skibińska
(http://malgorzataskibinska.wordpress.com/fotografia/light-painting/)

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy

zaprasza na konferencję pt.:

Od logosu do etosu... o sztuce czytania

- dekodowanie, moda, interpretacja

Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Termin: 14 maja 2014r.

Godzina: 11-14

Miejsce: Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, ul. Leśna 1

W programie:

• Zaszyfrowane, odszyfrowane - tajemnica manuskryptu Voynicha  -  Zbigniew Banasik, lingwista amator;
  • Fikcjonariusze, buchlingi, powiernicy Księgi, zaklinacze słów i inni - czytanie jako modny temat w literaturze popularnej - mgr Małgorzata Skibińska - Uniwersytet Wrocławski
  • Konceptualny porządek hymnów Jana Kasprowicza - dr Sebastian Węgrzynowski - PODM-P Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Zgłoszeń można dokonywać osobiście w PODM-P w Trzebnicy, ul. Wrocławska 10, telefonicznie (71 312 06 60), mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce ODMP do 12 maja 2014r.

Informacja o konferencji.pdf

Serdecznie zapraszamy!

• Spotkanie autorskie z Panem Marianem Pietrzykiem

serdecznie zapraszam na spotkanie z Autorem eseju historycznego "Na Wołyniu skończył się świat", Panem Marianem Pietrzykiem (vel Arturem Marino), które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 17.30 - 18.30 w PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1 - dawne pomieszczenia SP nr 2).

W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia książki z autografem w preferencyjnej cenie.

• Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole

w dn. 18 lutego br. w godz. 14.30 - 16.45 (3 godz. dydaktyczne) w Sali Konferencyjnej PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1) odbędzie się szkolenie dla 20 osób pn. Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole. Poprowadzi je Pani Katarzyna Matyasik – logopeda, specjalista neurologopedii oraz wczesnej logopedii klinicznej, pedagog specjalny. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami mowy oraz z trudnościami szkolnymi.

Szkolenie kierowane jest do nauczycieli szkół podstawowych oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego.