logo-powiat

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Od logosu do etosu

Autor zdjęcia: Małgorzata Skibińska
(http://malgorzataskibinska.wordpress.com/fotografia/light-painting/)

 

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy

zaprasza na konferencję pt.:

Od logosu do etosu... o sztuce czytania

- dekodowanie, moda, interpretacja


Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Termin: 14 maja 2014r.

Godzina: 11-14

Miejsce: Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, ul. Leśna 1

 

W programie:

 • Zaszyfrowane, odszyfrowane - tajemnica manuskryptu Voynicha  -  Zbigniew Banasik, lingwista amator;
 • Fikcjonariusze, buchlingi, powiernicy Księgi, zaklinacze słów i inni - czytanie jako modny temat w literaturze popularnej - mgr Małgorzata Skibińska - Uniwersytet Wrocławski
 • Konceptualny porządek hymnów Jana Kasprowicza - dr Sebastian Węgrzynowski - PODM-P Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy

 

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

Zgłoszeń można dokonywać osobiście w PODM-P w Trzebnicy, ul. Wrocławska 10, telefonicznie (71 312 06 60), mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie internetowej w zakładce ODMP do 12 maja 2014r.

Informacja o konferencji.pdf

Serdecznie zapraszamy!

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • Forum Dyrektorów

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza kadrę kierowniczą szkół i placówek oświatowych na Forum Dyrektorów, które odbędzie się 26 lutego br. w godz. 11.00 - 13.00. Zmiany w prawie oświatowym, wynikające z Ustawy z dn. 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych omówi radca prawny Lidia Satkowska. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   

   
 • Edukacja przez ruch. Przygotowanie do czytania i pisania w przedszkolu i szkole

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli edukacji przedszkolna szkolenie pn. "Edukacja przez ruch. Przygotowanie do czytania i pisania w przedszkolu i w szkole", które odbędzie się 15 lutego br. w godz. 14.30 – 17.30. Szkolenie poprowadzi mgr Anna Łuźniak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny WCDN, trener grup dziecięcych. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat