logo-powiat

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Bajkowa Dolina Baryczy

Włodzimierz Ranoszek – geograf, wykładowca powiązany z Wyższą Szkołą Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu i Uniwersytetem Wrocławskim, licencjonowany przewodnik terenowy po Dolnym Śląsku i górski po Sudetach. Jest autorem i współautorem ponad 30 przewodników turystycznych i innych książek o Dolinie Baryczy, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, m.in. Szkolny Przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląku, Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Szlak bursztynowy Wrocław – Poznań, a także autorem słuchowisk radiowych, ballad i pieśni. Wykonuje je z towarzyszeniem liry korbowej.

Bajkowa Dolina Baryczy – zbiór opowieści opartych na historii i legendach Doliny Baryczy, oraz na wątkach zaczerpniętych z popularnych baśni. Przewodnim motywem łączącym historie jest królestwo Orłana – bajkowego władcy krainy nad Baryczą. W opowieściach pojawiają się także inne wykreowane bajkowe postacie jak Wiedźma Bara – pani nadbaryckich bagien, Myszylicz – Duch Kocich Gór, Żmij ze Żmigrodu, a także postacie historyczne jak św. Wojciech, św. Jadwiga, Maria Leszczyńska czy Fryderyk Chopin. Drugą część książki stanowi typowy przewodnik turystyczny opisujący największe atrakcje Doliny Baryczy oraz pojawiające się w opowieściach miejsca. Książka jest bogato ilustrowana rysunkami Anny Pawlak oraz fotografiami Marcina Mazurkiewicza z Trzebnicy. Książkę wydało Studio PLAN we Wrocławiu. Z książką jest powiązana gra terenowa z animatorami: Bajkowa Dolina Baryczy

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • Kodowanie - warsztaty z Lightbot. Rozumowanie matematyczne w szkole

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli na szkolenie pn. "Kodowanie - warsztaty z Lightbot" oraz szkolenie pn. "Rozumowanie matematyczne w szkole". Wyżej wymienione szkolenia odbędą się o tej samej porze - 25 października br. w godz. 15.00 - 17.30. Szkolenie pn. "Kodowanie - warsztaty z Lightbot" poprowadzi mgr Ewa Nowak, nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki. Szkolenie pn. "Rozumowanie matematyczne w szkole" poprowadzi mgr Beata Gryganauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje o wyżej wymienionych szkoleniach dostępne są na plakatach, załączonych tutaj: Kodowanie - warsztaty z Lightbot i Rozumowanie matematyczne w szkole .

   

   

   
 • Warsztaty z kodowania dla początkujących

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza na szkolenie pn. "Warsztaty z kodowania dla początkujących", które odbędzie się 7 listopada br. w godz. 15.00 – 17.30. Szkolenie poprowadzi mgr Ewa Nowak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki.  Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat