Bajkowa Dolina Baryczy

Włodzimierz Ranoszek – geograf, wykładowca powiązany z Wyższą Szkołą Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu i Uniwersytetem Wrocławskim, licencjonowany przewodnik terenowy po Dolnym Śląsku i górski po Sudetach. Jest autorem i współautorem ponad 30 przewodników turystycznych i innych książek o Dolinie Baryczy, Dolnym Śląsku i Wielkopolsce, m.in. Szkolny Przewodnik Turystyczny po Dolnym Śląku, Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, Szlak bursztynowy Wrocław – Poznań, a także autorem słuchowisk radiowych, ballad i pieśni. Wykonuje je z towarzyszeniem liry korbowej.

Bajkowa Dolina Baryczy – zbiór opowieści opartych na historii i legendach Doliny Baryczy, oraz na wątkach zaczerpniętych z popularnych baśni. Przewodnim motywem łączącym historie jest królestwo Orłana – bajkowego władcy krainy nad Baryczą. W opowieściach pojawiają się także inne wykreowane bajkowe postacie jak Wiedźma Bara – pani nadbaryckich bagien, Myszylicz – Duch Kocich Gór, Żmij ze Żmigrodu, a także postacie historyczne jak św. Wojciech, św. Jadwiga, Maria Leszczyńska czy Fryderyk Chopin. Drugą część książki stanowi typowy przewodnik turystyczny opisujący największe atrakcje Doliny Baryczy oraz pojawiające się w opowieściach miejsca. Książka jest bogato ilustrowana rysunkami Anny Pawlak oraz fotografiami Marcina Mazurkiewicza z Trzebnicy. Książkę wydało Studio PLAN we Wrocławiu. Z książką jest powiązana gra terenowa z animatorami: Bajkowa Dolina Baryczy

• Kodowanie - warsztaty z Lightbot. Rozumowanie matematyczne w szkole

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli na szkolenie pn. "Kodowanie - warsztaty z Lightbot" oraz szkolenie pn. "Rozumowanie matematyczne w szkole". Wyżej wymienione szkolenia odbędą się o tej samej porze - 25 października br. w godz. 15.00 - 17.30. Szkolenie pn. "Kodowanie - warsztaty z Lightbot" poprowadzi mgr Ewa Nowak, nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki. Szkolenie pn. "Rozumowanie matematyczne w szkole" poprowadzi mgr Beata Gryganauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje o wyżej wymienionych szkoleniach dostępne są na plakatach, załączonych tutaj: Kodowanie - warsztaty z Lightbot i Rozumowanie matematyczne w szkole .

• Warsztaty z kodowania dla początkujących

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza na szkolenie pn. "Warsztaty z kodowania dla początkujących", które odbędzie się 7 listopada br. w godz. 15.00 – 17.30. Szkolenie poprowadzi mgr Ewa Nowak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny matematyki.  Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.