logo-biblioteka4

Jak wspierać ucznia w konstruowaniu kariery

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy

zaprasza na warsztaty p.t.:

Jak wspierać ucznia w konstruowaniu kariery

Termin: 29 kwietnia 2014r.

Miejsce: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy

Godzina: 11-15

Zajęcia poprowadzi dr Henryk Jarosiewicz - adiunkt w Instytucie Psychologii UWr, prezes Zarządu Regionalnego Narodowego Forum Doradztwa Kariery we Wrocławiu.

Szkolenie ma na celu zapoznanie nauczycieli i pedagogów (pełniących w szkołach obowiązki z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego) m.in. z projektem badawczym 15+, współrealizowanym przez „Kapitał Kariery", „Forum Doradztwa Kariery" oraz Uniwersytet Wrocławski.

Podczas spotkanie odbędzie się krótka prezentacja programu internetowego, który umożliwia zebranie danych o predyspozycjach zawodowych uczniów. Nauczyciele, którzy podejmą współpracę w projekcie 15+, otrzymają bezpłatny kod dostępu do programu. Szkoły otrzymają całościową wiedzę o uczniach w poszczególnych klasach, co pozwoli na wypracowanie profili kształcenia oraz na opracowanie pogłębionego profilu absolwenta.

Zgłoszeń można dokonywać: w PODMP, ul. Wrocławska 10, tel.: 713120660, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.podmp-trzebnica.edu.pl do 28 kwietnia 2014 r. Ilość miejsc ograniczona (15).

Szkolenie jest bezpłatne.

Zaproszenie w wersji .pdf

• Spotkanie autorskie z Panem Marianem Pietrzykiem

serdecznie zapraszam na spotkanie z Autorem eseju historycznego "Na Wołyniu skończył się świat", Panem Marianem Pietrzykiem (vel Arturem Marino), które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 17.30 - 18.30 w PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1 - dawne pomieszczenia SP nr 2).

W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia książki z autografem w preferencyjnej cenie.

• Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole

w dn. 18 lutego br. w godz. 14.30 - 16.45 (3 godz. dydaktyczne) w Sali Konferencyjnej PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1) odbędzie się szkolenie dla 20 osób pn. Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole. Poprowadzi je Pani Katarzyna Matyasik – logopeda, specjalista neurologopedii oraz wczesnej logopedii klinicznej, pedagog specjalny. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami mowy oraz z trudnościami szkolnymi.

Szkolenie kierowane jest do nauczycieli szkół podstawowych oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego.