logo-biblioteka4

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Jak wspierać ucznia w konstruowaniu kariery

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy

zaprasza na warsztaty p.t.:

Jak wspierać ucznia w konstruowaniu kariery


Termin: 29 kwietnia 2014r.

Miejsce: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy

Godzina: 11-15

 

Zajęcia poprowadzi dr Henryk Jarosiewicz - adiunkt w Instytucie Psychologii UWr, prezes Zarządu Regionalnego Narodowego Forum Doradztwa Kariery we Wrocławiu.

Szkolenie ma na celu zapoznanie nauczycieli i pedagogów (pełniących w szkołach obowiązki z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego) m.in. z projektem badawczym 15+, współrealizowanym przez „Kapitał Kariery", „Forum Doradztwa Kariery" oraz Uniwersytet Wrocławski.


Podczas spotkanie odbędzie się krótka prezentacja programu internetowego, który umożliwia zebranie danych o predyspozycjach zawodowych uczniów. Nauczyciele, którzy podejmą współpracę w projekcie 15+, otrzymają bezpłatny kod dostępu do programu. Szkoły otrzymają całościową wiedzę o uczniach w poszczególnych klasach, co pozwoli na wypracowanie profili kształcenia oraz na opracowanie pogłębionego profilu absolwenta.

Zgłoszeń można dokonywać: w PODMP, ul. Wrocławska 10, tel.: 713120660, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.podmp-trzebnica.edu.pl do 28 kwietnia 2014 r. Ilość miejsc ograniczona (15).


Szkolenie jest bezpłatne.

Zaproszenie w wersji .pdf

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • Matematyka w działaniu.

  Awans zawodowy nauczyciela - zmiana terminu szkolenia

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy informuje, że szkolenie pn. Matematyka w działaniu. Zabawy, gry i ćwiczenia dydaktyczne odbędzie się dn. 25 kwietnia br. w godz. 15.00 - 18.00. Aktualnie nie są prowadzone zapisy na to szkolenie.

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy informuje, że szkolenie pn. Awans zawodowy nauczyciela odbędzie się w dn. 26 kwietnia br. w godz. 14.30 - 17.00. Aktualnie nie są prowadzone zapisy na to szkolenie.

   

   

   
 • Przestrzeń literacka jako teren zabaw w Edukacji przez Ruch - Origami Baje

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na warsztaty pn. "Przestrzeń literacka jako teren zabaw w Edukacji przez Ruch - Origami Baje", które odbędą się 12 kwietnia br. w godz. 15.00 – 18.00. Warsztaty poprowadzi mgr Anna Łuźniak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny WCDN, trener grup dziecięcych. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wydrukowanie, wypełnienie, podpisanie, zeskanowanie i wysłanie formularza w formacie PDF na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat