logo-osrodek2

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Zaproszenie na Forum Dyrektorów

Forum odbędzie się dn. 17 stycznia 2013 r. w godz. 1100 – 1400 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy przy ul. Leśnej 1.

W programie przewidziane jest szkolenie pt. „Idea przywództwa edukacyjnego”, które poprowadzi dr Magdalena Zaborska-Skorupa, przedstawienie działań i zamierzeń PODM-P w Trzebnicy, wypracowanie form współpracy z placówkami oświatowymi terenu powiatu trzebnickiego.

Spotkania pn. Forum Dyrektorów, realizowane od ubiegłego roku, będą organizowane przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy i Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Trzebnicy.  Zapraszamy do aktywnego udziału przedstawicieli samorządowych, reprezentantów administracji placówek oświatowych,  kadrę zarządzającą Szkół wszystkich poziomów edukacji gmin powiatu trzebnickiego.

Celem Forum Dyrektorów jest stworzenie podstaw współpracy wszystkich Szkół i placówek oświatowych z gmin: Oborniki Śląskie, Prusice, Wisznia Mała, Trzebnica, Zawonia, Żmigród oraz powiatu trzebnickiego, stworzenie platformy wymiany doświadczeń tych placówek dla poprawy rezultatów nauczania i wychowania uczniów, podniesienia jakości edukacji.

 Bardzo porosimy o zgłaszanie się do udziału w dyskusji zgodnie z tematyką spotkania, bądź zgłaszanie problematyki, którą uznajecie Państwo za istotną do poruszenia w gremium dyrektorów placówek oświatowych i samorządowych.

 Prosimy o przybycie lub oddelegowanie lidera z podległej państwu placówki oraz o imienne zgłaszanie uczestników (w celach organizacyjnych) do dnia 15.01.2013r.

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • Forum Dyrektorów

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza kadrę kierowniczą szkół i placówek oświatowych na Forum Dyrektorów, które odbędzie się 26 lutego br. w godz. 11.00 - 13.00. Zmiany w prawie oświatowym, wynikające z Ustawy z dn. 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych omówi radca prawny Lidia Satkowska. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegółowe informacje o szkoleniu dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   

   
 • Edukacja przez ruch. Przygotowanie do czytania i pisania w przedszkolu i szkole

   

  Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza nauczycieli edukacji przedszkolna szkolenie pn. "Edukacja przez ruch. Przygotowanie do czytania i pisania w przedszkolu i w szkole", które odbędzie się 15 lutego br. w godz. 14.30 – 17.30. Szkolenie poprowadzi mgr Anna Łuźniak – nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny WCDN, trener grup dziecięcych. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia udziału w formie doskonalenia lub o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj.

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat