logo-powiat

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Ludzie i bogowie Ameryki Środkowej


17 października 2013r. o godzinie 11 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy
odbędzie się spotkanie z dr Renatą Faron-Bartels, autorką książki "Ludzie i bogowie Ameryki Środkowej", na które zapraszamy nauczycieli, uczniów i wszystkich zainteresowanych.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu prezentowanej książki.

„Ludzie i bogowie Ameryki Środkowej” jest jedną z wielu pozycji książkowych serii „Strefa Arche” opublikowanej przez Wydawnictwo Ossolineum. Zgodnie z wymogami serii styl i język książki jest dostosowany dla odbioru przez przeciętnego czytelnika. Jej zawartość nie ma charakteru podręcznikowego a prezentowana problematyka skupia uwagę przede wszystkim na człowieku środkowoamerykańskim i jego dążeniu do zbliżenia się do istot wyższych – bóstw. Czytelnik znajdzie tu najnowsze wiadomości o kluczowych cywilizacjach Ameryki Środkowej oraz drogach ich rozwoju kulturowego, w których wierzenia i rytuały odgrywały decydującą rolę.

Dr Renata Faron – Bartels ukończyła Dyplomowe Studium Nauczycielskie o kierunku plastyka na Uniwersytecie Wrocławskim w 1990 r., a jej praca dyplomowa była inspirowana sztuką cywilizacji Ameryki prekolumbijskiej. Studia magisterskie odbyła na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Archeologii (archeologia Polski i Europy). W tym samym czasie studiowała także we Wrocławiu Iberystykę a na Uniwersytecie Warszawskim archeologię Ameryki Łacińskiej – praca magisterska ukończona w 1997 r. dotyczyła archeologii i etnohistorii Ekwadoru. W 1998 rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Katedra Ameryki Łacinskiej), które kontynuowała na FU w Berlinie w Lateinamerika Institut do 2009 roku. Tak w trakcie studiów jak i po ich ukończeniu wiele podróżowała i brała udział w licznych projektach badawczych w Polsce, Niemczech i Peru. Od momentu ukończenia studiów cały czas zajmuje się archeologią, zarówno europejską jak i amerykanistyczną. Opublikowała liczne artykuły z różnych dziedzin archeologii oraz jest autorką książki „Ludzie i bogowie Ameryki Łacińskiej”, wydanej przez Ossolineum w 2009 r. Obecnie, od kilku lat jest wykładowcą w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu i naucza w dziedzinie historii i kultury społeczeństw pierwotnych Ameryki Północnej (kultury Indian północnoamerykańskich) oraz historii i kultury Ameryki Łacińskiej. Ponadto współpracuje z wieloma placówkami kultury (min. z Uniwersytetami III Wieku w Trzebnicy i Prusicach a także z Muzeami, Domami Kultury oraz Bibliotekami), tak w obrębie Powiatu Trzebnickiego jak i Wrocławia, prowadząc wykłady w zakresie archeologii oraz kultury i sztuki krajów europejskich i spoza Europy. Jej fascynacją są podróże oraz poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultury a relaksem kino, muzyka, rysunek i malarstwo.

Plakat promujący wydarzenie dostępny tutaj.

 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018

   

  Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska ustaliła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018:

  1. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

  2. Podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej i informatycznej.

  3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

  4. Wprowadzanie doradztwa zawodowego do szkół i placówek.

  5. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

  6. Podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty.

   

   
 • XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

   

  Plakat w pliku .pdf dostępny TUTAJ.

   

  Webp.net resizeimage

   

   
 • Usługa Office 365 i platforma Microsoft Educator Community - webinarium

   

  Szukasz inspiracji do prowadzonych przez siebie zajęć i chcesz poznać miejsce, gdzie znajdziesz mnóstwo materiałów zarówno w języku polskim jak i angielskim? Chcesz być na czasie i poznać najnowsze, bezpłatne w zastosowaniach edukacyjnych narzędzia z usługi Office 365? Słyszałeś o nich, ale nie wiesz jak działają i dlaczego warto wykorzystać je w pracy osobistej i z uczniami? Może chcesz się dowiedzieć, jak uruchomić usługę w swojej szkole/placówce? To webinarium jest dla Ciebie!

  Serwis EBP SBP wspólnie z firmą Microsoft zamierza prowadzić darmowy projekt szkoleniowy realizowany on-line.

  Aby wypełnić ankietę proszę kliknąć TUTAJ

  Szczegółowe informacje zawiera TEN PLIK

   

   

   

   
 • IBUK libra 100px

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca 2017 r.) serwis Ibuk Libra przygotował dla Użytkowników korzystających z wirtualnej czytelni niespodziankę. W okresie 1-14 marca 2017 r. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawią się  książki z następujących kategorii:
   
  - literatura faktu
   
  - literatura piękna
   
  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat