logo-powiat

 • slide1.jpg
 • slide2.jpg
 • slide3.jpg
 • slide4.jpg
 • slide5.jpg
 • slide6.jpg

Ludzie i bogowie Ameryki Środkowej


17 października 2013r. o godzinie 11 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy
odbędzie się spotkanie z dr Renatą Faron-Bartels, autorką książki "Ludzie i bogowie Ameryki Środkowej", na które zapraszamy nauczycieli, uczniów i wszystkich zainteresowanych.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu prezentowanej książki.

„Ludzie i bogowie Ameryki Środkowej” jest jedną z wielu pozycji książkowych serii „Strefa Arche” opublikowanej przez Wydawnictwo Ossolineum. Zgodnie z wymogami serii styl i język książki jest dostosowany dla odbioru przez przeciętnego czytelnika. Jej zawartość nie ma charakteru podręcznikowego a prezentowana problematyka skupia uwagę przede wszystkim na człowieku środkowoamerykańskim i jego dążeniu do zbliżenia się do istot wyższych – bóstw. Czytelnik znajdzie tu najnowsze wiadomości o kluczowych cywilizacjach Ameryki Środkowej oraz drogach ich rozwoju kulturowego, w których wierzenia i rytuały odgrywały decydującą rolę.

Dr Renata Faron – Bartels ukończyła Dyplomowe Studium Nauczycielskie o kierunku plastyka na Uniwersytecie Wrocławskim w 1990 r., a jej praca dyplomowa była inspirowana sztuką cywilizacji Ameryki prekolumbijskiej. Studia magisterskie odbyła na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Archeologii (archeologia Polski i Europy). W tym samym czasie studiowała także we Wrocławiu Iberystykę a na Uniwersytecie Warszawskim archeologię Ameryki Łacińskiej – praca magisterska ukończona w 1997 r. dotyczyła archeologii i etnohistorii Ekwadoru. W 1998 rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Katedra Ameryki Łacinskiej), które kontynuowała na FU w Berlinie w Lateinamerika Institut do 2009 roku. Tak w trakcie studiów jak i po ich ukończeniu wiele podróżowała i brała udział w licznych projektach badawczych w Polsce, Niemczech i Peru. Od momentu ukończenia studiów cały czas zajmuje się archeologią, zarówno europejską jak i amerykanistyczną. Opublikowała liczne artykuły z różnych dziedzin archeologii oraz jest autorką książki „Ludzie i bogowie Ameryki Łacińskiej”, wydanej przez Ossolineum w 2009 r. Obecnie, od kilku lat jest wykładowcą w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu i naucza w dziedzinie historii i kultury społeczeństw pierwotnych Ameryki Północnej (kultury Indian północnoamerykańskich) oraz historii i kultury Ameryki Łacińskiej. Ponadto współpracuje z wieloma placówkami kultury (min. z Uniwersytetami III Wieku w Trzebnicy i Prusicach a także z Muzeami, Domami Kultury oraz Bibliotekami), tak w obrębie Powiatu Trzebnickiego jak i Wrocławia, prowadząc wykłady w zakresie archeologii oraz kultury i sztuki krajów europejskich i spoza Europy. Jej fascynacją są podróże oraz poznawanie nowych miejsc, ludzi i kultury a relaksem kino, muzyka, rysunek i malarstwo.

Plakat promujący wydarzenie dostępny tutaj.

 • Spotkanie autorskie z Panem Marianem Pietrzykiem

   

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszam na spotkanie z Autorem eseju historycznego "Na Wołyniu skończył się świat", Panem Marianem Pietrzykiem (vel Arturem Marino), które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 17.30 - 18.30 w PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1 - dawne pomieszczenia SP nr 2).

  W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia książki z autografem w preferencyjnej cenie.

   
   
 • RODO - Obowiązek informacyjny

   

  W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)

  informuję, że zgodnie z art. 13:

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest:

  POWIATOWY OŚRODEK DORADZTWA METODYCZNO-PROGRAMOWEGO W TRZEBNICY 

  – reprezentowany przez p. o. Dyrektora Sebastiana Węgrzynowskiego

  ul. Nowa 1, 55-100 Trzebnica

  tel. 71 738 10 22, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Więcej…  
 • Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole

   

  Szanowni Państwo,

  w dn. 18 lutego br. w godz. 14.30 - 16.45 (3 godz. dydaktyczne) w Sali Konferencyjnej PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1) odbędzie się szkolenie dla 20 osób pn. Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole. Poprowadzi je Pani Katarzyna Matyasik – logopeda, specjalista neurologopedii oraz wczesnej logopedii klinicznej, pedagog specjalny. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami mowy oraz z trudnościami szkolnymi.

  Szkolenie kierowane jest do nauczycieli szkół podstawowych oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego. 

  Więcej…  
 • IBUK libra 100px

  Uwaga - Kody PIN wydane przed dn. 22 lutego 2017r. zachowują ważność.
   

  Ponad 1500 tytułów z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji społecznej i socjologii dostepnych na stronie http://libra.ibuk.pl/ Zapraszamy do Biblioteki (ul. Nowa 1) po odbiór PINów. Szczegółowe informacje o możliwości korzystania z wirtualnej czytelni IBUK dostępne są tutaj

  Więcej…

organszkoleniakatalogi

cytat