Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowe w Trzebnicy

mgr Cecylia Śmieszkowska

PODM-P to zespół placówek w skład którego wchodzą:

• Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy,
  • Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy – filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Celem PODM-P jest:

• wspieranie procesu permanentnej edukacji i rozwoju Szkół oraz placówek szeroko pojętej oświaty w Powiecie Trzebnickim;
  • ułatwienie każdemu mieszkańcowi regionu realizacji jego aspiracji zawodowych oraz rozwoju własnego.

Zadaniem jest:

• wspieranie edukacyjne nauczycieli zatrudnionych na różnych poziomach nauczania we wszystkich typach Szkół oraz osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela lub zainteresowanych sprawami kształcenia;
  • dostarczanie wiedzy merytorycznej i warsztatowej we wszystkich procesach obecnych w szkole: uczenia się, wychowania, opieki, zarządzania i kierowania;
  • identyfikowanie potrzeb szkoleniowych;
  • upowszechnianie osiągnięć szkól i nauczycieli.

Wg założeń realizowane doskonalenie odbywa się poprzez:

• udzielanie indywidualnych i zbiorowych konsultacji;
  • prowadzenie lekcji i zajęć otwartych;
  • organizowanie zajęć warsztatowych, seminariów, konferencji naukowych i metodycznych;
  • organizowanie innych form doskonalenia wspomagających pracę dydaktyczno – wychowawczą nauczycieli

• Forum Dyrektorów

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Trzebnicki,

zgodnie z ustaleniami na ostatnich spotkaniach zapraszam na Forum Dyrektorów, które odbędzie się w dniu 26 października 2018 r. o godz. 10.00
    w sali konferencyjnej Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy (ul. Nowa 1).

Tematyka: Ocena pracy nauczyciela
    Forma: Warsztaty

Na spotkaniu wypracujemy narzędzia do badania spełniania przez nauczycieli wskaźników oceny pracy, zawartych w regulaminie.

Warsztaty będą składać się z dwóch części: ustalenia wspólne oraz praca w grupach z podziałem na specyfikę np. szkoły, placówki.

Proszę wszystkich z Państwa, którzy mają sprawdzone w praktyce narzędzia nadzoru, o zaprezentowanie ich na spotkaniu.

• Edukacja przez ruch. Matematyczne opowieści

w dn. 21 listopada br. w godz. 15.30 - 18.30 (4 godz. dydaktyczne) w Sali Konferencyjnej PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1) odbędzie się szkolenie dla 20 osób pn. Edukacja przez ruch. Matematyczne opowieści. Warsztaty poprowadzi Pani Anna Łuźniak (WCDN) - nauczyciel dyplomowany, doradca metodyczny z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Refleksyjny praktyk.

Warsztaty dedykowane są nauczycielkom i nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W programie m. in. proste zabawy i ćwiczenia, które pomogą dziecku w procesie uczenia się matematyki.

Zapisy na szkolenie przyjmowane będą tylko i wyłącznie na podstawie formularza, zamieszczonego TUTAJ. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia udziału w formie doskonalenia przyjmowane będą do dn. 20 listopada br. lub do wyczerpania miejsc. Po zgłoszeniu proszę czekać na potwierdzenie udziału w warsztatach. Koszt udziału w zajęciach wynosi 50 zł. Wpłaty proszę dokonywać na wskazane w formularzu konto bankowe - obowiązuje przedpłata do dn. 20 listopada br.

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko uczestnika szkolenia oraz nazwę formy doskonalenia. Wpłaty nie będą przyjmowane w placówce.

Uczestnicy szkolenia otrzymają faktury i zaświadczenia.