Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa Metodyczno-Programowe w Trzebnicy

mgr Cecylia Śmieszkowska

PODM-P to zespół placówek w skład którego wchodzą:

• Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy,
  • Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy – filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Celem PODM-P jest:

• wspieranie procesu permanentnej edukacji i rozwoju Szkół oraz placówek szeroko pojętej oświaty w Powiecie Trzebnickim;
  • ułatwienie każdemu mieszkańcowi regionu realizacji jego aspiracji zawodowych oraz rozwoju własnego.

Zadaniem jest:

• wspieranie edukacyjne nauczycieli zatrudnionych na różnych poziomach nauczania we wszystkich typach Szkół oraz osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela lub zainteresowanych sprawami kształcenia;
  • dostarczanie wiedzy merytorycznej i warsztatowej we wszystkich procesach obecnych w szkole: uczenia się, wychowania, opieki, zarządzania i kierowania;
  • identyfikowanie potrzeb szkoleniowych;
  • upowszechnianie osiągnięć szkól i nauczycieli.

Wg założeń realizowane doskonalenie odbywa się poprzez:

• udzielanie indywidualnych i zbiorowych konsultacji;
  • prowadzenie lekcji i zajęć otwartych;
  • organizowanie zajęć warsztatowych, seminariów, konferencji naukowych i metodycznych;
  • organizowanie innych form doskonalenia wspomagających pracę dydaktyczno – wychowawczą nauczycieli

• Spotkanie autorskie z Panem Marianem Pietrzykiem

serdecznie zapraszam na spotkanie z Autorem eseju historycznego "Na Wołyniu skończył się świat", Panem Marianem Pietrzykiem (vel Arturem Marino), które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 17.30 - 18.30 w PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1 - dawne pomieszczenia SP nr 2).

W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia książki z autografem w preferencyjnej cenie.

• Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole

w dn. 18 lutego br. w godz. 14.30 - 16.45 (3 godz. dydaktyczne) w Sali Konferencyjnej PODM-P w Trzebnicy (ul. Nowa 1) odbędzie się szkolenie dla 20 osób pn. Dziecko z afazją w przedszkolu i szkole. Poprowadzi je Pani Katarzyna Matyasik – logopeda, specjalista neurologopedii oraz wczesnej logopedii klinicznej, pedagog specjalny. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami mowy oraz z trudnościami szkolnymi.

Szkolenie kierowane jest do nauczycieli szkół podstawowych oraz do nauczycieli wychowania przedszkolnego.