Współpraca nauczycieli bibliotek szkolnych - FRONTER

Wszystkich nauczycieli - bibliotekarzy z Powiatu Trzebnickiego

zapraszamy do udziału w szkoleniu:

Współpraca nauczycieli bibliotek szkolnych

Data: 18 września 2013 r.

Godzina: 12 - 14.30

Miejsce: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy
            ul. Żeromskiego 25

W programie przewidziano m.in. warsztaty z zakresu zarządzania zasobami na platformie Fronter, które poprowadzi mgr Beata Malentowicz z wydziału wspomagania szkół i placówek oświatowych Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu.

Spotkanie organizowane jest w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli - bibliotekarzy ze szkół terenu powiatu trzebnickiego, zainicjowanej 25 maja b.r.

Dyrektorów Szkół prosimy o oddelegowanie bibliotekarzy na to spotkanie, zainteresowanych nauczycieli - o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 16 września 2013 r.

Dane do kontaktu: Biblioteka Pedagogiczna w Trzebnicy, ul. Wrocławska 10, tel. 71 312 06 60, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie na spotkanie w wersji pdf

Serdecznie zapraszamy!

• Warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy oraz Akademia Rozwoju PWN zapraszają nauczycieli wychowania przedszkolnego na warsztaty "Nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego. Eksperymenty językowe, muzyczne, graficzne a rozwój społeczny i poznawczy dziecka w wieku przedszkolnym". Warsztaty odbędą się we wtorek dn. 6 czerwca br. w godz. 15.30 - 17.30. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj:

• XIV Tydzień Bibliotek - "Biblioteka. Oczywiście!"

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu z Anną Gibasiewicz - autorką "Baśni o perle", wydanej przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą i w warsztatach dla nauczycieli, które poprowadzi Magdalena Zarębska, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich we Wrocławiu. Spotkanie autorskie i warsztaty dla nauczycieli, które odbędą się w dn. 10 i 11 maja br., organizowane są przez PODM-P w Trzebnicy w ramach czternastej edycji programu Tydzień Bibliotek, realizowanej pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!". Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, załączonym tutaj:

• Spotkania informacyjne, dotyczące nowej podstawy programowej

Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego w Trzebnicy, w odpowiedzi na potrzeby dyrektorów szkół oraz nauczycieli związane z reformą oświaty, podejmuje realizację spotkań informacyjnych, dotyczących nowej podstawy programowej, obowiązującej od roku szkolnego 2017/2018. Prosimy o dokonywanie zgłoszeń na spotkania za pośrednictwem formularza, dostępnego pod tym linkiem. W zgłoszeniu proszę podać nazwę przedmiotu szkolnego w rubryce "Nazwa szkolenia". Informacje o bieżących spotkaniach informacyjnych, dotyczącąch nowej podstawy programowej dostępne są po kliknięciu w nazwę przedmiotu szkolnego: 1. Matematyka i informatyka; 2. Przyroda3. Geografia.